Lisans İşlemleri hakkında

Madadost sporcusu olarak lisans çıkarabilmek için; kulübümüze üye olmak şarttır. Kulübümüze üyelik koşullarını "Hakkımızda" sayfasından öğrenebilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra ilk kez lisans sahibi olacak üyelerimizin aşağıdaki evrakları tamamlayarak, Kulüp Yönetimine vermeleri gerekmektedir.

İlk kez lisans çıkartmak için gerekli evraklar:

a.) Lisans Tescil Belgesi

b.) Sağlık İzin Belgesi

c.) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

d.) 3 adet fotoğraf

İlk defa lisans çıkartmak isteyen sporcular Öncelikle "Lisans Tescil Belgesi" ni elektronik ortamda doldurur. "Sağlık İzin Belgesi" ise herhangi bir sağlık ocağından veya kurum doktorundan onaylatılır. Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve 3 adet fotograf ile birlikte Kulüp Yönetimine başvurulur.

Daha önce çıkarılan lisansın vizesi için:

a.) Sağlık izin belgesi

b.) Nüfus Cüzdanı fotokopisi

c.) 1 adet fotoğraf

Önceki yıllarda Kulübümüzden lisans çıkartmış olup, lisansını vizeletmek isteyen sporcularımız ise; Sağlık İzin Belgesini herhangi bir sağlık ocağından veya kurum doktoruna onaylattıktan sonra, eski lisans ve 1 adet fotografı ile birlikte Kulüp Yönetimine başvurmaları gerekmektedir.

*Lisans Tescil Belgesi ileSağlık İzin Belgesi formlarını "Hakkımızda" sayfasında bulabilirsiniz.

Lisanslarla İlgili Gerekli Bilgiler:

a.) Kulübümüzün düzenlediği 3000 mt üzeri dağ veya kaya tırmanışları ile Dağcılık Federasyonunun verdiği eğitim kamplarına katılabilmek için "dağcılık" lisansı sahibi olmak zorunludur.

b.) Sporcuların kulüp yönetiminin bilgisi dışında, bireysel olarak lisans vize başvurusu yapması yasaktır. Bu şekilde vize başvurusu yapıldığının tespit edilmesi halinde, lisansın iptali gerekli işlemler yapılır.