Biz kimiz - Hikayemiz

Aslında basittir, hikaye yoğun bir şekilde masa başında çalışan ve şehir hayatından bunalan bir grup insanın dağlara ve doğaya kaçmak istemesiyle başlar. Zaman içinde bu kaçışa ortak olmak isteyenlerin artmasıyla grup büyür ve organize olmak zorunlu hale gelir.

Grubun çoğunluğunu Maliye çalışanları oluşturmaktadır ve Bakanlıkta hali hazırda voleybol ve izcilik branşlarında faaliyet gösteren bir Kulüp bulunmaktadır. Kulübün adı Maliye Gençlik ve Spor Kulübüdür ve 15 Mart 2005 tarihinde bu Kulübe bağlı bir branş olarak Maliye Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu (MADADOST) kurulur ve Türkiye Dağcılık Federasyonuna tescil ettirilir. Her ne kadar içlerinde tecrübeli dağcılar bulunsa da topluluk üyelerinin büyük bir çoğunluğu, başlangıçta doğa yürüyüşleri ve küçük tırmanışlar yaparak tecrübe kazanır. Daha sonraları bu kartopu büyür ve gerek kulüp olarak, gerekse bireysel olarak Türkiye'deki birçok 3000 mt üzeri dağlara tırmanış gerçekleştirilir. Branş olmanın getirdiği zorluklar ile büyümeden kaynaklanan problemlerin dağcılığı etkin ve verimli yapmayı engellemesi Topluluk üyelerini bağımsız bir Kulüp olmaya zorlar ve branş 01/06/2009 tarihinde Mavi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü adını alarak bağımsız kulüp haline gelir ve bu isimle Türkiye Dağcılık Federasyonuna (TDF) tescil ettirilir.

Kısacası, Mavi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MADADOST), başlangıçta Maliye çalışanlarının oluşturduğu bir grup olarak doğan; ancak şu anda birçok farklı kurum ve kuruluşta çalışan dağlara, doğaya ve maviye sevdalı insanları bünyesinde barındıran bir kulüptür. Mavi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, dağcılığı ve doğa sporlarını kurallarına ve disiplinine uygun bir şekilde yapmak isteyen dağ ve doğa sevdalılarını çatısı altında bir araya getirmektedir.