Beynam Atatürk Ormanı Yürüyüşü - 12 Kasım 2017 Pazar

Geçen hafta gerçekleştirilen Işıkdağı faaliyetinden sonra, bu hafta sonu (12 Kasım 2017 pazar) Beynam Atatürk Ormanında doğa yürüyüşü planladık. Aracımız pazar sabahı saat 08.00’de Sezenler Sokak'tan hareket ediyor. Yoldan katılanlarla 10 kişilik ekibi tamamlıyoruz. Gölbaşında verdiğimiz kısa bir kahvaltı molasında karnımızı doyurup, eksiklerimizi tamamlıyoruz.

Kahvaltı sonrasında Gölbaşından çıktıktan 15 km kadar sonra yürüyüşe başlayacağımız Adora Mobilya Fabrikasına ulaştık. Kısa bir hazırlıktan sonra saat 09.15 sularında yürüyüşe başladık. Yürüyüş için çok güzel bir hava var. Yürüyüşün başında yoldan ilerleyerek tarlaların olduğu bölüme ulaştık. Tarlaların bulunduğu alanda tarla sınırlarından ilerliyerek (tarlalar ekiliydi) Beynam Atatürk ormanına vardık.

Ormanın içinde sırta kadar yükselmemiz gerekiyor. Kısa nefes molalarıyla yavaş yavaş yükselerek sırta ulaşıyoruz. Havanın güzel ve güneşli olmasını fırsat bilen kelebekler her yeri kaplamış, etrafımızda uçucuyor. Çiçeklerin üstünde yakaladığımız kelebekleri fotograflamayı ihmal etmiyoruz. Bu orman bozkırın ortasında, bölgedeki tek ağaçlıklı alan. Bu nedenle yaban hayvanlarının tek barınma bölgesi. Biraz ilerlediğimizde önümüzden 5-6 domuzluk bir sürünün koşarak geçip, ormanın içinde gözden kayboluşunu seyrediyoruz.

Saat 13:30 sularında hem dinlenmek hem de öğle yemeğimizi yemek üzere uygun bir yer bulup mola veriyoruz. Herkes çantasında getirdikleriyle karnını doyuruyor ve yaklaşık 20 dakikalık bir mola sonrasında tekrar yürüyüşe başlıyoruz. Yemek sonrası grubumuza yeni katılan bazı arkadaşlar kondüsyondan dolayı sıkıntı yaşamaya başlıyor. Bu sebeble mümkün olduğunca sırt hattını takip ederek yürümeye gayret ediyoruz. Ancak zaman geçtikçe özellikle bir arkadaşımızın sıkıntıları artıyor ve artık adım atmakta zorlanıyor. Bu nedenle faaliyeti bitirmeyi planladığımız noktadan öne çekip, hemen yakınlarda bulunan Karaali köyüne inmeye karar veriyoruz. Saat 15:00 sularında, planlanandan bir saat kadar önce yürüyüşümüzü Karaaili Köyünde sonlandırıyoruz.

Çiftlikte bizi bekleyen aracımıza telefonla ulaşıp, Karaali Köyüne çağırıyoruz. Doğada güzel bir gün geçirmiş olmanın huzuruyla aracımıza binip, saat 17:00 sularında Ankara'ya ulaşıp, sağ salim faaliyeti noktalıyoruz.

Yürüyüş Ekibi :

1.) Zuhal DÖNMEZ
2.) Eftal DÖNMEZ
3.) Kadir TUNCER
4.) Canan ATAY
5.) Nigar BULUT
6.) Mehmet DEMİR
7.) Mehmet GÜNERDEM
8.) Hülya SARAÇ
9.) Özlem ARDUÇ
10.) Adil YAZIBAKAN

Adil YAZIBAKAN
04 Aralık 2017 - Ankara

  • Etkinlik Fotografları