Karakayalar Kaya Tırmanış Eğitimi-4 (26-27 Kasım 2016)

Kaya tırmanış eğitimlerinin dördüncüsünü 26-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Sivrihisar Karakayalar Tırmanış Parkında kamplı olarak gerçekleştirdik. 26 Kasım cumartesi sabahı kendi araçlarımızla Ankara'dan hareket edip, saat 08.00 sularında Sivrihisar Karakayalar Tırmanış Parkına ulaştık. İlk olarak çadırları kurup faaliyet hazırlıklarına başladık. Sabahın bu saatlerinde hava oldukça serin. Ancak havanın açık olması gün içersinde sıcaklığın artmasına ve daha rahat bir faaliyet yapabilmemize olanak sağladı.

Tırmanışa, kampımıza yakın olan ve daha düşük seviyeli (5 ve 5+) olan Kral Yolu sektöründeki "Sadık Amca" ve "Sunset Yellow" rotalarında başladık. Bu rotalarda bütün sporcuların top-rope ve lider tırmanış yapmasından sonra, saat 11.00 sularında Çeşme Sektöre geçip daha önce top-rope tırmanış yaptığımız "Karamürsel Sepeti" (6-) rotasında lider tırmanışlar yaptık. Herkes "Karamüsel Sepetinde" lider tırmandıktan sonra; bu rotanın hemen yanında bulunan "Jam Session" rotasında da top-rope tırmanış için Halil İbrahim ÇELİK tarafından hat hazırlandı. Saat 14.15'den, saat 17.00'ye kadar hem "Jam Session"; hem de "Karamürsel Sepeti" rotasında tırmanışlara devam ettik. Saat 17.00 sularında havanında kararmaya başlamasıyla birlikte malzemelerimizi toparlayıp kampa döndük.

Biraz dinlendikten sonra saat 18.00 sıralarında kamp alanı yakınlarında bulunan ve daha önceden bir arkadaş tarafından bizlere tavsiye edilen "Ömerin Yeri" ne gidip; ekipce akşam yemeğimizi yedik. Yemek sonrası 19.30 sularında kamp alanına dönüp güzel bir çay demledik. Çaylarımızı yudumlarken gün içinde yapılan tırmanışlar, yapılması gerekenler ve beklentiler üzerine güzel bir sohbete koyuluyoruz. Sohbete zaman zaman ara verip, arkadaşımız Özer ÖZMEN’in bağlaması ve güzel sesiyle söylediği türküleri hep birlikte söylüyoruz. Bizim için çok güzel ve unutulmaz bir geceydi. Bağlama ve sohbetin güzelliği bizlere zamanın nasıl geçtiğini unutturdu ve bayağı geç bir saatte çadırlarımıza çekilip, uykuya daldık.

Sabah 08.00 sıralarında daha önceden planlandığı üzere bazı arkadaşlar kamptan ayrılıp Ankara'ya döndüler. Bizde yavaş yavaş kahvaltımızı hazırlayıp, güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Saat 10.00 sularında Çeşme Sektörüne geçip; "Karamürsel Sepeti" (6-) ve "Jam Session" (7-) rotalarında tırmanış yapmayı planlıyoruz. Ancak havanın soğuması ve nemden dolayı rahat tırmanamıyoruz ve koşullarda da herhangi bir düzelme olmayınca güvenliğimizi gözönünde bulundurarak tırmanışları saat 12.00 sularında sonlandırmaya karar veriyoruz. Kampa dönüp, çadırlarımız toplayıp ve saat 13.30 sularında Ankara'ya doğru dönüşe geçiyoruz.

Yılın son kaya tırmanışı eğitim faaliyetinde ekibin Kaya Tırmanışındaki ilerlemesi açık şekilde görüldü. Kulübümüze sağladığı imkanlardan dolayı Kaya Grubu olarak teşekkür ederiz.

Celal ERİKEL
Faaliyet Raportörü
27 Aralık 2016 - Ankara