Karakayalar Kaya Tırmanış Eğitimi-1 (03-04 Eylül 2016)

Kulübümüzün 2016 yılı Eğitim Programında yer alan ve 31 Ağustos Çarşamba akşamı teorik olarak başladığımız eğitim sürecinin pratik kısmını, 03-04 Eylül 2016 tarihlerinde Sivrihisar Karakayalar Tırmanış Parkında gerçekleştirdik. Bu eğitim bizim programımızın ilki olup, eğitime 9 sporcumuz katılmıştır. Eğitim, Kulübümüz sporcusu Halil İbrahim ÇELİK'in sorumluluğunda yürütülmüş ve sporcularımız 2 gün boyunca bol bol kayada pratik yapma şansına sahip olmuşlardır. Tırmanış malzemeleri Kulübümüz tarafından karşılanmıştır.

Kulüp olarak eksikliğini hissettiğimiz eğitim programlarına bu dönemden itibaren daha fazla ağırlık vermek amacıyla bir eğitim programı oluşturduk. Programa göre o hafta gerçekleştireceğimiz eğitimle ilgili şehirde bir toplantı yapacak ve eğitimle ilgili teorik bilgiler katılımcılara sunulacaktı. Bu kapsamda Karakayalarda verilen ilk eğitim öncesinde, 31 Ağustos Çarşamba akşamı bir toplantı yapılmış ve katılımcılara eğitimlerde kullanılacak malzemeler tanıtılmış ve tırmanışla ilgili bilgiler verilmiştir.

Eğitimin pratik ayağını oluşturan Karakayalar'da, 03 Eylül cumartesi günü (1.gün) TopRope tırmanış ve iniş eğitimi; 04 Eylül pazar günü ise (2.gün) iple iniş eğitimi ile baca tırmanışı eğitimleri verilmiştir. Karakayalarda 4 farklı rotada eğitim verilmiş, böylece sporcuların farklı rotalarda kendilerini geliştirmeleri sağlanmaya çalışılmıştır.

Eğitimin mutfak sorumluluğunu Kulüp Başkan Yardımcısı Gülsen Salman üstlenmiş ve katılımcılara iki gün boyunca birbirinden lezzetli yemekler hazırlayarak kaybettikleri enerjiyi fazlasıyla almalarını sağlamıştır.

07 Eylül 2016 Çarşamba akşamı saat 18.00'de Libya Caddesi No:4/6 Kolej-Ankara adresinde bulunan Olympos Doğa Sporlarının toplantı salonunda kaya eğitimine katılan arkadaşlarla bir değerlendirme toplantısı yapılmış ve çekilen fotograflar ve videolar kapsamında eğitimle ilgili değerlendirmeler yapılmıştır.

Halil İbrahim ÇELİK
Faaliyet Raportörü
10 Eylül 2016 - Ankara

  • Etkinlik Fotografları