Madadost Belgesel Günleri-11 (03 Mart 2017 Cuma)

Kulübümüzün geleneksel faaliyetlerinden olan Madadost Günleri'nin 11. incisini 03 mart 2017 Cuma akşamı Ziraaat Mühendisleri Odası Konferans Salonunda gerçekleştirdik. Gösterimin tarihini belirlerken fark ettik ki, 10. uncu gösterim ile 11. inci gösterimin arası bayağı uzamış. En son gösterimi hemen hemen bir yıl önce 08 Mart 2016 tarihinde yine bu salonda Aladağlar Kaldı tırmanışını anlatan "Çünkü, O Orada.." adlı belgeselimiz ile yapmışız. Neredeyse bir yıl geçmiş üzerinden. Zaman mı çok çabuk geçmiş, yoksa biz mi fazla tembellik yapmışız anlamadık.

Bu arada filmi hazırlamak yetmiyor, bir de gösterebilmek için salon gerekiyor. Salon bulmak filmi hazırlamaktan daha zahmetli bir iş. Bütün bir yıl boyunca bomboş duran salonlar, nedense biz istediğimiz zaman bütün bir yıl boyunca dolu hale geliveriyor yada size vermek için para talep ediliyor. Öyle veya böyle arkadaşların desteği ve çanbasıyla salonu ayarladık ve Cuma akşamı bizleri seven ve destekleyen dost ve arkadaşlarımızın beğenisine sunduk.

Gösterdiğimiz "Yeşil ile Beyazın Cenneti-Ilgaz" adını taşıyan belgeselimiz, Kulüp olarak 2017 Şubat ayında Ilgaz Büyükhacet zirvesine gerçekleştirdiğimiz kış tırmanışı anlatmakta. Süresi 40 dakika idi. Gösterimde Ankara'lı dağcı ve doğa sever dostlarımız bizleri yine yalnız bırakmadılar. Gösterime gelerek bizleri onurlandırdılar. Gösterimlerimiz iş, güç nedeniyle birbirlerini göremeyen bir çok arkadaşımızın buluşmasına ve görüşmesine vesile olmuştur.

Gösterim öncesinde Kulüp Genel Sekreteri Halil İbrahim ÇELİK ile Kulüp Başkanı Yüksel ALPKAYA birer konuşma ypamışlar, ardından da filmin gösterimine geçilmiştir. Bizler dağlarda yaşadığımız anları sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyuz ve bundan sonra da arayı çok fazla açmadan belgesel gösterimlerimiz devam edecektir.

Gösterimlere gelerek bizlere destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

  • Etkinlik Fotografları