Belgesel Günleri - 9 (07 Ağustos 2015 Cuma)

Aslında 10 Haziran 2015 tarihinde göstermek istediğimiz ancak montaj esnasında yaşadığımız bazı sorunlardan dolayı son anda gösterilmesini ertelediğimiz; konusu 2014 yılında 5-11 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Mont Blanc tırmanışı olan belgeselimizin gösterimini nihayet 7 Ağustos 2015 Cuma akşamı gerçekleştirdik. Gösterimin bu kadar gecikmesinin nedeni havaların ısınmasıyla birlikte Kulübümüzün 2015 yılında gerçekleştireceği Mont Blanc tırmanışının antreman proğramının yoğunluğu ile salon bulmada yaşanan sıkıntıların üst üste gelmesiydi. Aslında gösterimimiz biraz apar topar oldu. Koşullar ve zaman uygun olmamasına rağmen filmi göstermek istedik. Çünkü 3-4 gün sonra yine Mont Blanc tırmanışına gidecektik ama biz hala geçen yıl gerçekleştirdiğimiz tırmanışın belgeselini gösterememiştik. Bu nedenle Mont Blanc'a gitmeden önce belgeseli göstermek istedik. Belki de yeni görüntülerle 2015 yılının tırmanışını belgesel yapardık...

Bu heyecanla belgeselimizi 7 Ağustos 2015 Cuma akşamı apar topar yine Ankara Barosu Eğitim Merkezi (ABEM) Konferans Salonunda "Bir Hayalin Peşinde-Mont Blanc" adıyla gösterdik. Salonun bize tahsisi konusunda Ankara Barosu Dağcılık Kulübü adına Başkanı Adem KOÇ'un yardımlarını unutmak mümkün değil. Kendisine canı gönülden teşekkürler.

55 dakika olan belgeselimizin gösteriminden önce Ankara Barosu Dağcılık Kulübü Başkanı Adem KOÇ ile Madadost Başkanı Yüksel ALPKAYA birer konuşma yapmışlar, konuşmalar sonunda belgeselin gösterimine geçilmiştir. Duyurusu çok kısa süre önce yapılmasında rağmen Ankara'lı doğa severler bizleri yalnız bırakmadılar. Davetimize icabet edip gelen arkadaşlara çok çok teşekkür ederiz. Gösterim öncesinde her zamanki gibi gönüllü arkadaşlar tarafından temin edilen ikram malzemeleri misafirlerin beğenisine sunulmuştur.

Bizler dağlarda yaşadığımız anları sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyuz ve gösterimlere gelerek bizlere destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

  • Etkinlik Fotografları
  • ya