Madadost Belgesel Günleri-6 (23 Ocak 2015 Cuma)

Kulübümüzün gerçekleştirdiği tırmanışlar esnasında kaydedilen görüntülerden oluşturulan ve "Madadost Belgesel Günleri" adı altında yapılan belgesel gösterimlerinin altıncısını 23 Ocak 2015 Cuma akşamı Ankara Barosu Eğitim Merkezi (ABEM) Konferans Salonunda gerçekleştirdik. 2014-2015 sonbahar-kış sezonu bizim Belgesel Günlerimizin ikinci sezonu ve bu sezon gösterimlerinin ana teması ise; Madadost'un 2014 yılı yazında (05-11 Ağustos 2014) gerçekleştirdiği Mont Blanc Tırmanışı öncesi yaptıkları antreman tırmanışları. Antreman tırmanışları kapsamında gerçekleştirilen ilk tırmanış olan Kızılkaya Tırmanışının belgeselini “Mont Blanc Yolunda İlk Adım/Kızılkaya-Aladağların Bahtsız Zirvesi“adı altında 21 Kasım 2014 tarihinde göstermiştik. Antreman tırmanışlarının ikincisi olan Aladağlar Büyükdemirkazık-Küçükdemirkazık tırmanışlarından, Büyükdemirkazık tırmanışını kapsayan bölümünü "Mont Blanc Yolları Taştan/Mont Blanc Yolunda 2. Adım-1.Bölüm-Büyükdemirkazık" adı altında 23 Ocak 2015 Cuma akşamı gösterdik.

Süresi 50 dakika olan Büyükdemirkazık belgeselimiz, Ihlamur Sokak No: 1 Kızılay/Ankara (Zafer çarşısı karşısı) adresinde bulunan Ankara Barosu Eğitim Merkezinde (ABEM) gösterilmiştir. Salonun bize tahsisi konusunda Ankara Barosu Dağcılık Kulübü Başkanı Adem KOÇ ve Başkan Yadımcısı Serkan HALICI her zamanki gibi bzilerden yardımlarını esirgemeyerek; bu belgeselin Ankara'lı dağ ve doğa severlere ulaşmasına büyük katkıda bulunmuşlardır. Kendilerine teşekkür ederiz.

Davetimize icabet ederek gelen arkadaşlardan dolayı ilgi büyük olunca salon tamamen doldu. Her geçen gün artan seyirci sayısı bizleri oldukça mutlu ediyor ve bundan sonrası için de cesaretlendiriyor. Belgesel sonrası salondan çıkan bir çok dağ ve doğa sever bir sonraki belgesel gösteriminin tarihini ve konusunu sorunca; şaşırdık. Belgesellerimiz merakla beklenir hale gelmiş. Bu durum bizi bir yandan sevindirirken; diğer yandan da bundan sonraki gösterimlerde kaliteyi koruma kaygısına itiyor. Aslında amatörce ve dışarıdan herhangi bir profesyonel destek almadan kaydedilip, sonrasında montajlanan ve seslendirilen bu belgeseller, diğer dağ ve doğa severleri de belgesel yapma konusunda cesaretlendirecektir.

Gülsen, Türkşan, Nil ve Gülser Hanım'dan oluşan ekip misafirler gelmeden salonu düzenleyip, ikramları hazırlamışlar, görevlendirilen gençler de bankoda ikram malzemlerinin teminiyle ilgilenmişlerdir. Saat 19.00'da salona geçilmiş; önce Ankara Barosu Dağcılık Kulübü adına Başkan Yardımcısı Serkan HALICI, daha sonra da Madadost Kulüp Başkanı Yüksel ALPKAYA birer konuşma yapmışlar ve sonrasında belgeselin gösterimine geçilmiştir.

Bizler dağlarda yaşadığımız anları sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyuz ve gösterimlere gelerek bizlere destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

  • Etkinlik Fotografları
  • ya