Madadost Belgesel Günleri-5 (21 Kasım 2014 Cuma)

Madadost Belgesel Günleri kapsamında beşinci belgeselin gösterimi 21 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 2013 yılında kafamızda çakan küçük bir kıvılcımla başlayan “Belgesel Günleri” yolculuğunun ikinci sezonunun açılışı, konusu Kulübümüzün 05-06 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirdiği Aladağlar Kızılkaya tırmanışı olan 40 dakikalık bir belgeselle yapılmıştır. Belgesel Ankara Barosu Eğitim Merkezi (ABEM) Konferans Salonunda gösterimiş, belgeselin bu salonda Ankaralı doğa severlere ulaşmasında salonun bize tahsisini sağlayan Ankara Barosu Dağcılık Kulübünün katkısı büyük olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Saat 18.00'de gelmeye başlayan misafirler salon girişinde Başkan Yardımcısı Ziya Arif ATEŞ tarafından karşılanmış ve kokteyl salonunda Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ağırlanmışlardır. Saat 19.00'da salona geçilmiş; önce Ankara Barosu Dağcılık Kulübü adına Kulüp Başkası Adem KOÇ, daha sonra da Madadost Kulüp Başkanı Yüksel ALPKAYA birer konuşma yapmışlar ve sonrasında belgeselin gösterimine geçilmiştir.

Bu sezon gösterimlerinin ana teması; Madadost üyelerinin 2014 yılı yazında (05-11 Ağustos 2014) gerçekleştirdiği Mont Blanc Tırmanışı öncesi yaptıkları antreman tırmanışı olarak belirlenmiş ve bu tırmanışların ilki olan Kızılkaya Tırmanışı “Mont Blanc Yolunda İlk Adım/Kızılkaya-Aladağların Bahtsız Zirvesi“ adı altında gösterilmiştir. Antreman tırmanışlarının ikincisi olan Aladağlar BDK tırmanışı 2014 Aralık ayı içinde; KDK tırmanışı 2015 Ocak ayında, Erciyes tırmanışının ise 2015 Şubat ayında gösterilmesi planlanmıştır. Son olarak da Mont Blanc tırmanışının belgeseli sizlerin beğenisine sunulacaktır. 

Artık merakla beklenir hale gelen belgesellerimizin ikinci sezonunun ilk gösterimine Ankaralı doğa severler büyük ilgi göstermiş ve salon tamamen dolmuştur. Ankaralı doğa severlerin bu teveccühü bizlere belgeselin hazırlanması esnasında çektiğimiz tüm sıkıntıları unutturmuş ve tekrar heyecan aşılamıştır.

Bizler dağlarda yaşadığımız anları sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyuz ve gösterimlere gelerek bizlere destek olan bütün dostlarımıza teşekkür ederiz.

  • Etkinlik Fotografları
  • ya