Geleneksel 7. Madadost Pikniği ve Uçurtma Şenliği- 03 Haziran 2012

Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz Geleneksel Madadost Pikniği ve Uçurtma Şenliğini 03 Haziran 2012 Pazar günü çoluk-çocuk; genci-yaşlısı; dağcısı-bağcısı ve piknikcisi olmak üzere yaklaşık 100 kişilik bir katılımla Güdül Sorgun Göletinde gerçekleştirdik.

Bedeli Kulüp tarafından karşılanan aracımız 03 Haziran Pazar sabahı 07.45'de Maliye Bakanlığının önünden 16 kişilik bir grupla hareket ettik. Saat 08.15'de şenliğe kendi araçlarıyla katılacaklar ile Sincan Harikalar Diyarının önünden buluştuk. Ayaş'da verdiğimiz molada eksik kalan malzemeler tamamladık ve saat 10.00 sularında senlik alanına ulaştık. Yine geçen yılki alanı tercih ettik. Masalar düzenlendi ve herkes kahvaltı hazırlıklarına başladı.

Hava da günlük güneşlik ve her yer yemyeşil. Göle karşı çamların altında rahat rahat ve keyfini çıkara çıkara kahvaltılar yapıldı. Kahvaltıdan sonra ilk parti uçurtma uçurma faslı başladı. Saat 13.00 sıralarında bir grup uçurtma uçururken iki grup ayrı ayrı gölün çevresinde yürüyüşe çıkıldı. Kalanlar ise mangalların başına geçdi ve kebaplar için kömürler harlandırıldı. Mangallardan yayılan kokular etrafı kapladı. Mangalda, gerek çeşitlilik gerekse pişirme ustalıklarıyla en beceriklilerimiz Engin Bey ile Ziya Bey idi. Bu konuda bizi kıskandırdıklarından, sürekli kendilerini esefle kınamak zorunda kaldık. Böylelikle mangallarında pişen etlerden faydalanma imkanı bulduk.

Mangal keyfinden sonra, her yıl Aynur Hanımın gözetiminde yapılan Çoçukların Dünyası Resim Yapma Etkinliği, bu yıl Aynur Hanımın gelememesi nedeniyle Oya Hanımın gözetiminde yapıldı. Etkinliğe katılan en küçüğü 2 (iki), en büyüğü 13 (onüç) yaşındaki tüm çoçuklar gölü gören bir çam ağacının altına toplandı, kendilerine boya kalemleri ve kağıtları dağıtılarakgördükleri manzarayı resmetmeleri istendi. Her çoçuk yaşına ve hayal dünyasına göre manzarayı resme döktü ve bu resimlerden açık hava sergisi açıldı. Serginin açılışında tüm katılımcıları topladık ve topluluk önünde resmi yapan çoçukların her birinin yaptığı resimle neyi anlatmak istediği topluluğa anlatmasını istedik. Her çocuk yaşına uygun kelimelerle gruba resimlerini anlattı. Hatıra fotografları çekildi.

Daha sonra yarışmalara geçildi. Öncelikle çocukların yumurta yarışı, daha sonra büyüklerin yumurta yarışı; sonrasında çuval yarışında tüm çocuklarımızın kahkahaları etrafı çınlattı. Sonra küçüklerde ve büyüklerde ip çekme yarışı yapıldı. Çocuklar arasında sabit bir kütüğe bağlı iple kütük etrafında dönme yarışı yapıldı. Son olarakda kız çoçukları arasında bellerinde çember çevirme (holihop) yarışı yapıldı.

Büyük küçük herkes oynadı, güldü, yedi, içti ve günün tadını çıkarttı. Saat 19.30 civarında çevre temizliği yapıldı ve öncelikle servisle gelenler kamp alanından uğurlandı. Daha sonra teker teker kendi araçlarıyla etkinliğe katılanlar alanını terketti. Güzel bir gün günde, güzel bir şenlik gerçekleştirdik. Yedik, içtik, hopladık, zıpladık yani kısacası eğlendik.

Teşekkürler :

1.) Çok güzel bir gün geçirdik. Bu tür etkinliklerin katılanlar sayesinde güzelleşeceği anlayışıyla öncelikle katılan herkese çok çok teşekkürler.
2.) Resim çalışmalarının güzel geçmesini sağlayan Oya Hanım'a teşekkürler.
3.) Manevi desteği için Kulüp Başkanı Yüksel Beye; çocukların oyunlarında yaptığı organizatörlükten dolayı ise Ziya Beye teşekkür ederiz.
4.) Yarışmalarda çocuklarla birlikte yarışarak çocuklarımızın mutlu olmasını sağlayan tüm anne-babalar sizlere de teşekkürler.
5.) Uyumlu davranışları ile çok güzel oyunlar çıkarttıkları ve yaptıklar resimlerlerden dolayı çoçuklara teşekkür ederiz.

Adil Yazıbakan - Tertip Komitesi Başkanı
Ziya A. Ateş - Tertip Komitesi Başkan Yardımcısı

  • Sergilenen Resimler
  • Faaliyet Fotografları