Geleksel 6. Madadost Pikniği ve Uçurtma Şenliği-(29 Mayıs 2011)

Geleneksel Madadost Pikniği ve Uçurtma Şenliğini 29 Mayıs 2011 Pazar günü çoluk, çocuk; genç, yaşlı; dağcısı ve piknikcisi olmak üzere yaklaşık 70-80 kişilik bir grupla Güdül Sorgun Göletinde gerçekleştirdik. Bir gün önce Ankara'da yağan şiddetli yağmurdan olsa gerek, bir çok arkadaşımızın gözü korkmuş ve bu arkadaşları maalesef aramızda göremedik. Oysa bütün gün boyunca kısa süreli bir yağışın dışında hava günlük güneşlikti.

Servisimiz pazar sabahı Maliye Bakanlığının önünden 08.30 da, 09.15 de Sincan Harikalar Diyarının önünden şenliğe kendi arabasıyla geleceklerle birleşilip Sorgun'a hareket edildi. Ayaş'ta verilen molada eksik kalan malzemeler tamamlandı. Saat 11.00 sularında senlik alanına ulaşıldı ve masalar düzenlendikten sonra herkes kahvaltı hazırlıklarına başlanıldı. Her yer yemyeşil ve hava da günlük güneşlik olunca; bir de başlarında yürüyüşlerdeki gibi hadi hadi diyerek sıkıştıran biri olmayınca herkes rahat rahat ve keyfini çıkara çıkara kahvaltısını yaptı. Kahvaltıdan sonra ilk parti uçurtma uçurma faslı başladı. Bir grup uçurtma uçururken saat 13.00 de yürümek isteyenlerle gölün etrafında 2 saatlik bir yürüyüş gerekleştirildi. Yürüyüş esnasında yağan 15 dakikalık bir sağanak herkesi ıslattı ama yağmurda yapılan bu yürüyüşten kimse şikayet etmedi. Hatta yakılacak mangallar için zemin hazırlanmış oldu. Kampa dönüldüğünde ıslak giysiler değiştirildi ve mangalların başına geçildi. Mangallardan yayılan kokular etrafı kapladı. Mangalda, gerek çeşitlilik gerekse pişirme ustalıklarıyla en beceriklilerimiz Engin Bey ile Ziya Bey idi. Bu konuda bizi kıskandırdıklarından, sürekli kendilerini esefle kınamak zorunda kaldık. Böylelikle mangallarında pişen etlerden faydalanma imkanı bulduk.

Mangal keyfinden sonra, Aynur Hanımın gözetiminde çocukların resim dersi başladı ve çocuklar göle karşı manzara resmi çizdiler. Çocuklarımızın yaptıkları resimlerden açık hava sergisi açıldı. hatıra fotografları çekildi. daha sonra yarışmalara geçildi. Öncelikle çocukların yumurta yarışı, daha sonra büyüklerin yumurta yarışı; sonrasında çuval yarışında tüm çocuklarımızın kahkahaları etrafı çınlattı. Daha sonra ip çekme yarışı ve ip atlama.

Herkes büyük küçük herkes hopladı zıpladı ve biraz önce mangalda yediklerini erittiler. Çay ve meyve keyfi ve akşam güneşinin altında uçurtmalar tekrar havalandı. Uçurtmalar zaman zaman rüzgarın azizliğine uğrasa da bizler için yeterliydi.

Servisle gelen arkadaşlar saat 19.00 da Engin Beyin liderliğinde Ankara'ya gönderildi. Arkada kalanlarla çevre temizliği yapıldıktan sonra saat 20.00 de şenlik alanından ayrıldık.

Güzel bir gün günde, güzel bir şenlik gerçekleştirdik. Yedik, içtik, hopladık, zıpladık yani kısacası eğlendik. Zaten amacımızda eğlenmekti, eğlendik.

Teşekkürler :

1.) Çok güzel bir gün geçirdik. Bu tür etkinliklerin katılanlar sayesinde güzelleşeceği anlayışıyla öncelikle katılan herkese çok çok teşekkürler.

2.) Faaliyetin güzel geçmesi için elinden geleni yapan sorumlumuz Adil YAZIBAKAN ve eşi çocuklarımızın resim öğretmeni Aynur Hanım'a teşekkürler.

3.) Kampın en iyi aşcısı, uçurtması en yükseğe çıkan ve yumurta yarışında yumurtasını ters kaşıkla düşürmeden birinci bitiren Ziya Beye çocukları eğlendirme gayretinden dolayı teşekkürler. Ziya Bey geçen yılki şenlikten iyi ders çıkartmış ve geçen yıl uçmayan uçurtmanın acısını bu sene en yükseğe ve sürekli yüksekte kalan uçurtmaya sahip olarak çıkardı.

4.) Yarışmalarda çocuklarla birlikte yarışarak çocuklarımızın mutlu olmasını sağlayan tüm anne-babalar sizlere de teşekkürler.

5.) Servisle gelen arkadaşları liderlik ederek, sağ salim Ankara'ya getirip götüren Engin Beye teşekkürler