Melendiz Keçiboyduran Tırmanışı - 01 Temmuz 2018 Pazar

Merhaba Madadost'lular

Kulübümüzün 2018 yılı faaliyet programında yer alan Melendiz Keçiboyduran zirve tırmanışı 01 Temmuz 2018 Pazar günü Adil YAZIBAKAN'ın rehberliğinde gerçekleştirilecektir. Aracımız 30 Haziran cumartesi gecesi saat 23:30'da Sezenler Sokaktan hareket edecek olup; Milli Kütüphane, Armada, Ufuk Üniversitesi, Konya yolu güzergahını takip edecektir. Sabah saatlerinde Niğde Altunhisar Çömlekçi köyünden (1550 metre) tırmanışa başlayacağız ve yaklaşık 1200 metre yükselerek 2752 metre yüksekliği olan zirveye ulaşacağız. Zirve sonrası kuzeye devam edip, faaliyetimizi Kitreli köyünde noktalayacağız. Faaliyetimiz yaklaşık olarak 9-10 süren sıkı bir faaliyet olacaktır.

Katılımcıların yürüyüşlerine engel olmayacak ve mevsim koşullarına uygun rahat giysiler ile bileklerini saran yürüyüş ayakkabısı giymeleri yürüyüşün sağlıklı geçmesi ve konforu açısından önemlidir. Faaliyet sonrasında kullanmak üzere yedek ayakkabı ve giysilerinizi almayı unutmayınız. Katılımcı arkadaşların sırt çantalarında mutlaka yağmurluk, rüzgarlık, eldiven, bere gibi koruyucu giysiler, düdük ve kafa lambasını ile günlük ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda yiyecek ve içecek bulundurmalıdırlar.

Meterolojiye göre pazar günü hava açık ve sıcaklık yaklaşık 31-32 derece civarında tahmin edilmektedir. Bu nedenle katılımcı arkadaşların güneşin etkilerine karşın dikkatli olmaları önerilir.

Katılım bedeli 125 TL olup; Kulüp üyelerine %10 indirim uygulanır.

İletişim ve detaylı bilgi için : Adil YAZIBAKAN (0532 166 08 11)