Hasandağı Kış Tırmanışı - 13/14 Ocak 2018

Merhaba Madadost'lular

Kulübümüzün 2018 Faaliyet Programında yer alan Hasandağı kış tırmanışı 13-14 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Aracımız 13 Ocak cumartesi sabahı saat 08:00'de Sezenler Sokaktan hareket edecek olup; Milli Kütüphane, Armada, Cepa ve Konya yolu güzergahını takip edecektir.

Yolun açık olması durumuna göre 12:00 sularında Karbeyaz Otelin orada olmayı planlıyoruz. Kampımızı kurduktan sonra tüm sporcularımız ile kazma krampon kullanımı ve düşme eğitimleri yapacağız. Bu pratikler tırmanış esnasında çok işimize yarayacaktır. Bu nedenle düşme eğitimleri esnasında kullanılmak üzere yanınızda büyük boy çöp poşeti ve yedek kıyafet getirmeyi unutmayın. Eğitim sonrası çadırlarımıza çekilip bolca sıvı tüketip beslenecek ve ertesi gün için dinlenmeye çekileceğiz.

14 Ocak 2018 pazar sabahı saat 05:00'de tırmanışa başlayacağız. Tırmanış rotası olarak Yılankar veya Karbuz rotasını tercih edeceğiz. Katılımcıların teknik bilgisi ve rotadaki kar durumu tercihimizi belirleyecek temel etkenler olacak. Faaliyetin yaklaşık olarak 11 saat süreceği varsayılmaktadır. Zirve sonrası kampımızı toplayıp Ankara'ya doğru yola koyulacağız. Faaliyetimizin ulaşım ücreti eşit olarak paylaşılacaktır.

Faaliyet Halil İbrahim ÇELİK'in sorumluluğu ve liderliğinde gerçekleştirilecektir.

İletişim ve detaylı bilgi için : Halil İbrahim ÇELİK (0505 375 71 74)