Dağcılık Camiasının Değerli Üyeleri,

Bilindiği üzere 6 Kasım 2016 tarihinde Dağcılık Federasyon Başkanlığı seçimi yapılacak. Takip ettiğiniz üzere her başkan adayı yaptıkları toplantılar veya sosyal medya üzerinde yayımladıkları bildiriler ile kendileri anlatmaya çalışmaktalar ve bizlerden destek istemekteler. Başkan adaylarının bunu yapmaları çok doğal. Peki bizler bu camianın birer bireyi olarak başkan adaylarından ne istiyoruz, ne bekliyoruz? Muhakkak ki yapılan toplantılarda bu dilekler ve talepler sözlü olarak başkan adaylarına iletilmiştir. Ancak bizler, söz uçar yazı kalır, atasözüne güvenerek dileklerimizi ve taleplerimiz başkan adaylarına birde yazılı olarak duyuralım istedik. Bu bildiri ile kesinlikle kimseyi yermek veya herhangi bir başkan adayını işaret etmek gibi bir amacımızın olmadığını bilmenizi isteriz.

Bildiriye yazılacak çok şey vardı. Ancak mümkün olduğunda temel sorunlara ve dileklere değinmeye çalıştık. Muhakkak ki sizler için hayati öneme sahip olup bizim buraya yazmayı unuttuğumuz şeyler olacaktır. Unuttuklarımız için kusura bakmayın. Destekleriniz ve eleştirilerinizin başımızın üzerinde yeri vardır. Hakaret içermediği sürece her eleştiriniz kabülümüzdür.

Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki, dağlarda aynı çadırı paylaşan, tek bir ipte birbirine canını emanet eden bu camianın mensupları, zaman zaman kavga etselerde temelde birbirlerine zerre kadar zarar vermeyi akıllarından geçirmezler. Birbirimizi ötekileştirmeden bir arada olmak zorundayız. Bir arada olmayı becerebilirsek çok daha güzel şeyleri çok daha kolay bir şekilde yapabileceğimize inanıyoruz. Sevgi ve saygıyla kalın.

  • Bildiri metni için