Kulübümüz hemen hemen her hafta sonu; bazen doğa yürüyüşü, bazen doğada fotograf çekim turları, bazende tırmanış olmak üzere farklı farklı kitlelere hitap eden faaliyetler düzenlemektedir. Doğa yürüyüşü ile doğada fotograf çekim turlarına kulübümüz üyesi olsun veya olmasın herkes katılabilmektedir. Bu faaliyetlere katılabilmek için kulüp üyesi veya dağcılık lisansına sahip olmak zorunlu değildir. Her yıl İsteyen üyelerimize dağcılık lisansı çıkartılmakta olup, dağ ve kaya tırmanışları için kulüp üyesi ve dağcılık lisansına sahip olmaları zorunludur. Kulüp üyesi olmayanlar ile dağcılık lisansı bulunmayanlar kulübümüzün düzenlediği dağ ve kaya tırmanışlarına kabul edilmezler. Faaliyet giderleri katılımcılar tarafından eşit olarak paylaşılmaktadır. Kulüp bu tür faaliyetlerden herhangi bir kazanç elde etmemektedir.

Kulübümüzce düzenlenen etkinliklerin genel esasları aşağıda belirtilmiştir.

a.) Kulübümüzün düzenlediği etkinlikler doğada gerçekleştirilen etkinlikler olup, sporcularına kondüsyon ve tecrübe kazandırmayı amaçlamaktadır.
b.) Kulüp olarak amacımız gerçekten doğada spor yapmak isteyenlerle, gereği gibi kaliteli etkinlikler düzenlemektir.
b.) Etkinlikler web sayfamızda duyurulduğu andan itibaren, etkinlik katılım talebi alınmaktadır.
c.) Gelen taleplerin önceliğine göre katılımcı listesi belirlenmektedir.
d.) Etkinliklerde kontenjan sınırlaması bulunduğundan, etkinliklere katılmayı düşünenlerin etkinliğe katılamama riskine karşı erken başvuru yapması önemlidir.

Tüm sporcularımıza sağlıklı ve başarılı etkinlikler dileriz.